Získali jste své vytoužené bydlení? Jakmile za sebou zamknete, jste se svou rodinou úplně sami. Jste na omylu. I když z domu celá Vaše rodina odejde, Váš byt opuštěný rozhodně není. Ve Vašem domově totiž existuje ještě jeden svět. Svět hmyzu a parazitů. Nelekejte se, máme je doma všichni.
a) roztoči– i přesto, že je nevidíme, jsou zalezlí v peřinách, kobercích. A buďme rádi, že je nevidíme. Ale mají s námi společný jeden rys. Nesnášejí přílišnou zimu a velké horko. Pokud nacpeme věci na chvíli do mrazáku anebo na přímé letní slunce, většiny se zbavíme.
b) pavouci– ty už vidíme. Hlavně to, co nám po nich zbývá mezi okny a v rozích stropů. Ochránci zvířat by jistě argumentovali tím, že nás tito roztomilí tvorové zbavují much. Nevím. Podle mého pozorování chytí, lépe řečeno se dočkají, jedné mouchy v průměru jednou za týden. Při větší letové frekvenci i dvou. Jako spolubydlící se tedy pavouk rozhodně nevyplatí.
c) mouchy – zvláště na podzim přispívají k prohlubování přicházejících depresí. Zřejmě moucha prožívá také podzimní splín, a tak se nám v sebevražedném rozpoložení snaží vlézt do nosu, uší a schválně dlouho sedí na potravinách.
Myšičko myš, pojď ke mně blíž
Pokud bydlíte na venkově, může se k Vám nastěhovat další, už o poznání větší zvířátko. Myš domácí. Tahle malá, vychytralá potvůrka, je v podstatě nepolapitelná. Můžete vyzkoušet zaručené rady
· holínku do rohu místnosti
· uříznutou plastovou láhev vedle skříně
· klasickou natahovací pastičku s kouskem chleba
· pokud máte měkké srdce tak pastičku drátěnou
Nic nepomáhá. Dnešní myš má zřejmě vyšší IQ nežli její babička. Proč by lezla do nějaké díry, když kolem je takového jídla. Zbývá poslední možnost, pořídit si kocourka. A pokud se skamarádí s těmi okolními, Vaše rodina se opět rozroste o několik malých, skákajících členů.